Kalender

2020

Tvärslöjd

23/1 IPAY, Philadelphia, USA

14/3 Bravo! International Theatre Festival, Helsingfors, Finland

15/3 Bravo! International Theatre Festival, Helsingfors, Finland

18/3 Bravo! International Theatre Festival, Helsingfors, Finland

19/3 Bravo! International Theatre Festival, Helsingfors, Finland

20/3 Bravo! International Theatre Festival, Helsingfors, Finland

21/3 Bravo! International Theatre Festival, Helsingfors, Finland

6/4 Frankrike

7/4 Frankrike

8/4 Frankrike

9/4 Frankrike

10/4 Frankrike

Tråkmånsafton

30/1 Stjärnkalaset, Stockholm

10/2 CirkusMania, Fylkingen, Stockholm

11/2 CirkusMania, Fylkingen, Stockholm

14/2 Hudiksvall

15/2 Hudiksvall

17/2 Hudiksvall

18/2 Hudiksvall

19/2 Hudiksvall

20/2 Hudiksvall

3/3 Gasklockorna, Gävle

4/3 Gasklockorna, Gävle

5/3 Gasklockorna, Gävle

8/3 Gasklockorna, Gävle

9/3 Gasklockorna, Gävle

10/3 Gasklockorna, Gävle

28/3 Sollentuna

29/3 Eskilstuna Teater

Kiseldalen
8/2 CirkusMania, Haninge
14/2 CirkusMania, Fylkingen

2019

Tvärslöjd

18/1 Kitoks Festival Vilnius

19/1 Kitoks Festival Vilnius

24/1 Stjärnkalaset Teater Tre, Stockholm

27/1 Gula Villan, Järna

25/2-9/3 Turné i Bretagne/ Frankrike

25/2 Théâtre de Fouesnant-Les Glénans

24/2 Théâtre de Fouesnant-Les Glénans

1/3 Théâtre du Champ au Roy, Guingamp

2/3 Théâtre du Champ au Roy, Guingamp

4/3 Carré Magique, Lannion

5/3 Carré Magique, Lannion

7/3 Brest at La Maison du Théâtre

8/3 Brest at La Maison du Théâtre

9/3 Brest at La Maison du Théâtre

16/3 Oxelösund Eventsalen

7/4 Sagateatern, Linköping

8/4 Sagateatern, Linköping

9/4 Sagateatern, Linköping

14/5 Rättvik

15/5 Rättvik

29/7 Sollentuna

27/8 Kolla Kultur, Stockholm

31/8 Västerås, Under Eken

13/9 DansPlats Skog Ståtjära

14/9 Sala Bibliotek, Blå salen

22/9 Eskilstuna Teater

28/9 Västerås, Önsta Gryta kyrka

29/9 Mittiprickteatern, Husby

19/10 Landskrona Teater

30/10 Vetlanda

1/11 Uppsala, Almunge Sporthall

17/11 Mittiprickteatern, Rinkeby

23/11 Dalateatern Falun

29/11 Valdemarsvik

30/11 Mölndal

1/12 Mölndal

Tråkmånsafton
25/1 Järfälla, Stockholm
25/1 Järfälla, Stockholm
26/1 Järfälla, Stockholm

2/2 Västerås Kulturhus, Västerås

5/2 Haninge Kulturhus, Stockholm
5/2 Haninge Kulturhus, Stockholm
6/2 Haninge Kulturhus, Stockholm
6/2 Haninge Kulturhus, Stockholm
7/2 Haninge Kulturhus, Stockholm
7/2 Haninge Kulturhus, Stockholm

11/2 Fria Teatern, Stockholm (Cirkus Mania Festival)

19/2 Dunkers Kulturhus, Helsingborg
19/2 Dunkers Kulturhus, Helsingborg
20/2 Dunkers Kulturhus, Helsingborg
20/2 Dunkers Kulturhus, Helsingborg

21/2 Stenkrossens Stora Scen, Lund
21/2 Stenkrossens Stora Scen, Lund

17/3 Barnens Littfest, Umeå

22/3 Järfälla

5/5 Konsertteatern, Sundsvall
6/5 Konsertteatern, Sundsvall
7/5 Konsertteatern, Sundsvall

26/6 Kortreist dansefestival, Turnéteatret i Trøndelag, Norge

6/9 Bengtsfors, Odeon Teatern

7/9 Karlstad, Abundance Dance Festival

10/9 Finspång Kulturhus
11/9 Finspång Kulturhus

20/9 Tibble Teater, Täby
21/9 Tibble Teater, Täby

3/10 Gula Villan, Södertälje

5/10 Bollnäs Kulturhus
7/10 Bollnäs Kulturhus

8/10 Söderhamns Teater
9/10 Söderhamns Teater
10/10 Söderhamns Teater

31/10 Vetlanda

10/11 Stora Teatern, Göteborg
11/11 Stora Teatern, Göteborg

14/11 Dieselverkstaden, Sickla
15/11 Dieselverkstaden, Sickla
16/11 Dieselverkstaden, Sickla – Offentlig
18/11 Dieselverkstaden, Sickla
19/11 Dieselverkstaden, Sickla
20/11 Dieselverkstaden, Sickla

29/11 Haninge Kulturhus
30/11 Haninge Kulturhus – Offentlig

3/12 CCAP, Farsta
4/12 CCAP, Farsta
5/12 CCAP, Farsta
6/12 CCAP, Farsta

14/12 Fria Teatern

15/12 Fria Teatern

Kiseldalen

22/11 Fria Teatern Stockholm

23/11 Fria Teatern, Stockholm

2018

Tvärslöjd

5-9/2  Mölnlycke kulturhus, Härryda

13/2 Drottning Silvias Barnsjukhus Göteborg

27/2-2/3 Esplanadteatern Lidköping

3/3 Stadsbiblioteket Lidköping

4-6/3 Falkhallen Falkenberg

10/3 Rigas Cirks Riga

13-14/3 Tegelscenen, Farsta

16-18/4 Berga Teater Österåker

21-22/4 Flow Festival Oulu

26-27/4 Vällingby Stadsteater

28/4 Fria Teatern, Högdalen

13/5  Mahoniadalen Barnkulturfestival Linköping

19-20/5 Cirko Festivalen Helsingfors

27-31/5 Tjörns komun

19/8  Göteborgs Kulturkalas/Barnens Kulturkalas kl 12.00 & 13.00 (offentliga föreställningar) Trädgårdsföreningen

22/9   Scenkonstdag Riksteatern Vänersborg (utbudsdag)

23/9  Mittiprickteatern i Husby 13.00 (offentlig)

2/10 Tegelscenen Farsta – skolföreställning

3/10 Tegelscenen Farsta – skolföreställning

6/10  Tillberga (skolföreställning), Bäckby (skolföreställningar)

11/10  Scen Galej Norrköping (utbudsdag)

12/10  Karlstad/ Hammarö (skolföreställningar)

13/10 Culturen Västerås 14.00 (offentlig)

15/10-28/10  Kulturhuset Stadsteatern Skärholmen

11/11 Skellefteå Nordanrå

12/11 Skellefteå Nordanrå

16/11  ŻiguŻajg festival på Malta

17/11  ŻiguŻajg festival på Malta

18/11 ŻiguŻajg festival på Malta

19/11  ŻiguŻajg festival på Malta

21-23/11  Täby (skolföreställningar)

25-26/11 Dunkers Kulturhus

1/12 Täby (skolföreställningar)

3/12  Söderhamn (skolföreställningar)

4/12  Söderhamn (skolföreställningar)

5/12 Söderhamn (skolföreställningar)

6/12 Söderhamn (skolföreställningar)

7/12 Söderhamn (skolföreställnignar)

9/12 Dynamo workspace Odense, Danmark

Tråkmånsafton
15/9 PREMIÄR Fria Teatern, Stockholm
15/12 Fria Teatern, Stockholm

2017

Tvärslöjd

12/2  Bagarmossens Folkets Hus

25/3  Finnspångs Kulturhus

27/3  Solna Kulturskola

29/3  Solna Kulturskola

8/4  Kulturhuset Upplandsbro

15/4  Dieselverkstaden

25/4  Jordbro Kultur och Föreningshus

26/4  Jordbro Kultur och Föreningshus

27/4  Sundsvall Kulturskola

28/4  Sundsvall Kulturskola

29/4  Sveateatern, Sundsvall

10/5 Danscentrum, Stockholm

11/5 Danscentrum, Stockholm

25/7 Sollentuna

29/7 Sollentuna

25/8 Folkets Hus, Bagarmossen, Stockholm

2/9-24/9 Children Theatre of Chongqing Grand Theatre, Chonqing, Kina

7/10-29/10 Nanshan Cultural and Sports Centre Theatre, Shenzhen, Kina

7/11- 8/11 Tegelscenen, Farsta

16/11 Subcase, Subtopia, Botkyrka

17/11 Subcase, Subtopia, Botkyrka

18/11  Kvarnhjulets Hus, Tyresö.

29/11  Cabinen Forum Märsta

30/11 Folkets hus Hofors

2/12 Lilla salen Västerås

4 – 6/12   Cabinen Forum Märsta

9/12 Teaterbruket Kulturcentrum, Sandviken

2016

Tvärslöjd

26/3 Dieselverkstaden, Sickla

4/4 Forum, Galaxen, Älvsbyn

5/4 Forum, Galaxen, Älvsbyn

6/4 Forum, Galaxen, Älvsbyn

11/4 Centrumhuset, Diamanten, Robertsfors

12/4 Centrumhuset, Diamanten, Robertsfors

13/4 Centrumhuset, Diamanten, Robertsfors

15/4 Centrumhuset, Diamanten, Robertsfors

16/4 Centrumhuset, Diamanten, Robertsfors

27/4 Blå Huset, Tensta

6/5  Kista Bibliotek

20/5 Kista Bibliotek

24/5 Kista Bibliotek

25/5 Kista Bibliotek

28/5 Kulturfestivalen Vårstad, Växjö

31/5 Dorotea Medborgarhuset

1/6  Dorotea Medborgarhuset

15/10 Viksjöteatern Järfälla

17/10 Dieselverkstaden Nacka

21/10 Fylkingen, Stockholm

22/10 Gustavsbergsteatern, Värmdö

24/10 Gustavsbergsteatern Värmdö

25/10 Dieselverkstaden, Nacka – SWEDSTAGE

26/10 Gustavsbergsteatern, Värmdö

8/11 Skogås Kulturskola

9/11 Skogås Kulturskola

10/11 Tonsalen, Huddinge Centrum

12/11 Haninge Kulturhus

19/11 Lidingö Stadshus